23 февруари 2023 | Кафе пауза

Убавата архитектура во Венеција доловена преку објективот на овој фотограф

На овие фотографии можете да видите стари дрвени порти во Венеција, врати од ковано железо со елегантни детали и цврсти камени врати кои го издржале тестот на времето.

9 причини зошто треба да го посетите Приштина Мол

Приштина Мол е најголемиот и најиновативниот трговски центар во регионот. Со површина од 240.000 m², овој прекрасен шопинг центар го претвора Косово во епицентар на регионот.
Датум: 23 фев 2023
, Автор:

Кои 5 работи треба да ги исфрлите од вашиот живот за да ја најдете среќата во март?

За да го дочекате март исполнети со среќа и убава енергија, важно е да се ослободите од сè што е негативно и да оставите простор за новите можности!

Од каде потекнува мускатното оревче? Откријте повеќе за неговата историја!

Некогаш, ова миризливо семе се сметало за еден од највредните зачини во светот!