Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Без разлика дали се работи за кучиња, мачки или други животни, луѓето можат да создадат длабоки врски со своите миленици.

Јапонскиот фотограф Јасуто ја истакнува оваа посебна врска во неговата најнова серија фотографии. Сликите ја прикажуваат неговата постара баба и нејзиното сакано кученце Шиба Ину како уживаат во природата.

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Не само што фотографиите се прекрасни за гледање туку тие можат да послужат и како доказ за љубовта помеѓу човекот и кучето. Освен тоа, односот полн со доверба меѓу жената и кучето се доловува и преку контактот со очите.

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Овие фотографии на совршен начин ја доловуваат љубовта меѓу луѓето и нивните миленици!

Откако ги погледнавте овие фотографии, можеби ќе сакате да ги погледнете и 18-те фотографии што покажуваат дека ретриверите се најдобрите кучиња.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар