10 модни антитрендови за на плажа со кои редно време е да се збогувате

Имајте на ум дека модата за на плажа, се менува исто толку брзо како и секоја друга мода па со некои трендови што биле актуелни до неодамна, треба да се збогувате.

8 јога вежби за лице коишто успешно се борат против брчките

Погледнете ги овие 8 едноставни, а ефикасни вежби против стареење коишто можете редовно да ги применувате за да имате поцврста и тонирана кожа.

8 трикови со кои вашата коса ќе изгледа неверојатно

Речиси секоја девојка се соочува со истиот проблем – дали да се разбуди порано и да ја среде косата, или да ја собере во опавче.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Резултатот е речиси футуристички изглед, особено на вистинската светлина.

Моден детаљ што може да ја разубави секоја летна комбинација

Во морето разни летни трендови и предлози, постои моден детаљ кој изгледа навистина им се допаѓа на познатите модни блогерки и тренди девојки.

5 начини да направите вашите раце да изгледаат помладо

Нашите раце минуваат низ многу, па како најупотребуваниот дел од нашето тело, сосема нормално е тоа што тие стареат побрзо.

Брзи, слатки и шик фризури за девојките што сакаат да бидат ѕвезди на плажа

Наместо постојано да се мачите да ја исчешлате и отплеткате мократа и непослушна коса, со сол во неа, вие можете да ја соберете во една од овие фризури.

15 застарени модни правила кои упорно продолжуваме да ги следиме

Голема е веројатноста дека и вие интуитивно сте следеле некој моден тренд кој веќе е време да остане во минатото.

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

Погледнете ги познатите ѕвезди и ќе забележите дека ниедна од нив, не изгледа исто како другата и иденитчната облека воопшто не го нарушува нивниот индивидуален стил и оригиналност.

10 „голи“ фустани кои прават секоја девојка да се чувствува како принцеза

Во Париз во моментов се одржува Неделата на високата мода, на која се претставуваат многу нови колекции од славните модни куќи со колекции за есен/зима 2018 година. Иако сите колекции се неверојатни, една од нив го привлече вниманието на дамите ширум целиот свет.

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Барате начин да го ја освежите летната гардероба? Тогаш жените од стариот Холивуд се вистинскиот избор за вас.