Мода и убавина | Кафе пауза

7 модни неуспеси што генерацијата Z ги врати во живот

Откријте кои модни неуспеси членовите на генерацијата Z ги претворија во вистински трендови, кои сега изгледаат многу подобро од оригиналните верзии.

5 модни трикови што ги знае секоја Италијанка

Италијанките отсекогаш се облекувале убаво, а еве неколку модни трикови што им овозможуваат да изгледаат многу привлечно.

Како држењето на јазикот може да го промени вашето лице?

Подбрадокот се формира како резултат на генетиката, стареењето и зголемувањето на телесната тежина. Но, има и друга причина: неправилно држење на јазикот.

Каков накит ќе се носи ова лето?

Погледнете кои се 6-те најдобри модни додатоци што ќе бидат задолжителен детаљ на вратот и на рацете ова лето.

Ова се најпопуларните модели на чанти за сезоната пролет/лето 2021 година

Планот за излегување од карантин со стил е веќе смислен од дизајнерите, а експанзијата на ексцентричните додатоци ќе ве инспирира уште повеќе.

4 нови начини како да носите џемпер оваа пролет

Можеби не сте подготвени да се откажете од прегратките на најмекиот џемпер, особено кога ќе размислите колку е забавно да го комбинирате.

Неодоливи модни комбинации кои ќе ги обожаваме оваа пролет

Што се однесува до неизбежните фустани, оваа пролет носиме шармантни цветни и животински дезени, но и варијанти во живописни бои кои го креваат расположението.

Како да ги негувате стапалата со помош на Листерин – средство за плакнење на устата

Многу луѓе тврдат дека Листеринот помага во отстранувањето на габичните инфекции, третирањето на сувите и испукани петици и во отстранувањето на плускавците и на лошиот мирис.

Зошто не треба да користите крпа за да го исушите лицето?

Иако сушењето на лицето со крпа изгледа како најлогичното нешто што треба да се направи, во реалноста, тоа може да направи повеќе штета отколку добро.

Прославете ја пролетта со овие прекрасни маникири што ќе предизвикаат насмевка на вашето лице

Во случај да останавте без идеи, овие идеи за маникир на Инстаграм се идеални за сончеви пролетни денови кои можат да задоволат различни вкусови.

Зошто треба да пробате купка од овес?

Овесот денес се смета за многу интересна состојка поради многуте позитивни карактеристики на дејството врз кожата, а особено го нагласува неговиот корисен и смирувачки ефект.

Златни, сребрени или пластични: Време е да додадете гломазни прстени во вашата колекција

Гломазните разнобојни прстени го зазедоа своето место на модната сцена и ги засенија нежните златни прстени кои долго време беа во тренд.