Минималистичкиот стил е сè само не досаден: 5 пролетни трендови со кои ќе изгледате како кралица

Без разлика кои трендови се актуелни, едноставноста никогаш не излегува од мода, а таа е претставена преку минималистичкиот стил.

3 украси за коса кои се во тренд во 2020 година

Најлесен и најевтин начин за брзо освежување на изгледот и фризурата е да изберете нов детаљ за коса, велат познавачите на модата.

Нов тренд: Маникир со капки вода

Додека некои сакаат да цртаат слатки љубовни мотиви и цвеќиња, други сакаат маникир со суви цветови или со капки вода, па неодамна се појави уште една контроверзен тренд.

Малите тајни на убавината на Клеопатра

Во времето на Клеопатра немало неограничен избор на козметички производи, така што нејзината убавина е сведена само на производи засновани на природни состојки од растително или од животинско потекло.

15 парчиња облека што ви се потребни за секоја пролет

Ако некое парче недостасува, надополнете ја колекцијата и бидете подготвени да ја поминете пролетта како модерна жена.

Идеална шминка за дами со зелени очи: Правила што не треба да ги прекршувате!

Ако имате привилегија очите да ви се зелени, тогаш заслужувате тие да бидат истакнати на вистински начин.

Французинките го избраа моделот на фармерки што треба да го имате оваа пролет

Французинките се вечна модна инспирација, па многу трендсетерки слепо ги следат нивниот стил и модните детали знаејќи дека таквите комбинации немаат недостатоци.

Цветни фустани – предвесник на пролетта

Оваа година ќе се носат модели што наликуваат на оние што ги носеле нашите баби. Сепак, оние што не се љубители на ваквите кроеви, ќе можат да пронајдат нешто за себе меѓу останатите модели.

Комбинезони за пролет и лето – 4 главни трендови

Жените ги сакаат не само затоа што се модерни, туку затоа што се пред сè практични.

Нејзиниот стил е инспирација за жените ширум светот: 3 модни заповеди на Кејт Мидлтон

Кејт Мидлтон инспирира милиони жени ширум светот, а модните експерти се согласуваат дека таа е една од најдобро облечените дами на јавната сцена.

Која е улогата на мицеларниот шампон?

Експертите од областа тврдат дека и микеларниот шампон за коса ќе го пронајде вистинскиот пат до потрошувачите.

Модни додатоци за сезоната пролет/лето 2020 година

Врз основа на тоа што беше прикажано на лондонската модна недела и на уличната мода, овие модни додатоци дефинитивно ќе ја обележат пролетта.