По повод Денот на вљубените: Даски преполни со бонбони, чоколадо, сирење и многу љубов

Без оглед со кого славите оваа година, без разлика дали станува збор за некој посебен, вашите цимери, братучеди или сами, овие вкусни даски ќе траат цела ноќ и ќе направат да почуствувате многу љубов!

Само 3 состојки: Рецепт за „лажна“ карамела без шеќер

За да подготвите „лажна“ карамела, користете меки урми и таан. Иако рецептот е многу едноставен, треба да имате предвид неколку детали.

5 типови луѓе кои не треба да ја следат кето диетата

Кето диетата е моментално најпознатата на диета која привлече големо внимание и популарност во последните две години поради низата здравствени придобивки што ги нуди...

5 диети што се одобрени од медицината и од науката

Диетите се многу опасни ако им пристапите несериозно и затоа е многу важно да се консултирате со вашиот лекар пред да ја промените вашата исхрана, а овие 5 диети се научно докажани и ефикасни.

5 работи што можете да ги направите со презреано авокадо

Ако го пресечете само еден ден подоцна, ова сочно овошје може да се претвори во каша. Но, нема причина да го фрлите во ѓубре.

За поранешни и активни пушачи: 10 намирници што го чистат организмот од никотин

Ако сте престанале да пушите или сте страсен пушач, најбрзиот начин да го исчистите вашето тело од никотин е со помош на оваа храна.

Потребни ви се 90 секунди и микробранова печка: Едноставен рецепт за лепче во чаша

За среќа на оние со малку време, постои лесен начин за печење леб што не вклучува чекање со часови.

Рецепт за тирамису торта од палачинки

Тортите од палачинки се идеален десерт кога не сакате да ја вклучите рерната.

Храна и суплементи што може да ви помогнат во отстранување на темните подочници

Очите се центарот на лицето и затоа е невозможно да се игнорираат темните кругови под очите, освен ако не носите очила за сонце.

Готов за 2 минути: Најбрзиот рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки

Единствениот начин да се подготви и да се испече колач за две минути е во микробранова печка, па затоа ви носиме брз рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки.

Пченкарен леб: Најгуглан рецепт за 2020 година, а еве како да го направите и вие!

На списокот се наоѓа и кафето Далгона по кое полудевме сите во првиот дел од годината, но овој рецепт за пченкарен леб е најгугланиот рецепт за 2020 година.

7 начини да го исчистите вашето тело со храната

Некои намирници може да ви помогнат да ја исчистите крвта од тешки метали и да спречат згрутчување на крвта, а некои може да се борат против лошиот здив.