11 септември 2023 | Кафе пауза

Не смеете да го занемарувате: Главен симптом на недостаток на цинк во организмот

Цинкот е важен минерал неопходен за многу функции во телото, вклучувајќи го и имунолошкиот систем, згрутчувањето на крвта и правилното функционирање на тироидната жлезда.

Што е ментална отпорност и зошто е неопходна во животот?

Менталната отпорност е способноста на една личност да се справува со стресот, предизвиците, траумите и непредвидливите ситуации во животот.

Рецепт за чај со ѓумбир и куркума: За здраво срце, добра концентрација и заштита од рак!

Дали знаевте дека супстанците во ѓумбирот и во куркумата имаат силни антиинфламаторни својства?