Италијански илустратор се впушта во луди авантури со ликови од Дизни

Италијански илустратор се впушта во луди авантури со ликови од Дизни

Како деца, многумина од нас сонуваа за магични места каде што би можеле да имаме луди авантури со кул пријатели од светот на фантазијата. Кога станува збор за талентираниот илустратор Луиџи Кемо Воло, овој сон е реалност. Тој е познат по своите илустрации во кои вметнува Дизни ликови во реалниот живот, како тие да се вистински луѓе. Уште откако бил дете ги обожава Дизни филмовите и бил фан на многу од ликовите. Токму затоа и тие денес доминираат во неговите дела! Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар