5 филмови за љубовните врски и за сексуалноста од кои ќе научите многу работи

Ако сакате да ги погледнете љубовта и сексуалноста од малку поинаков агол, погледнете ги овие филмови што ќе ве забавуваат, ќе ве заинтригираат и ќе ви одржат многу лекции.

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

Како деменцијата го уништи генијалецот Робин Вилијамс?

Токму со оваа идеја за наслов и по барање на вдовицата на Робин Вилијамс, беше направен нов документарец посветен на генијалниот комичар за чие предвремено заминување многумина сè уште жалат.

Доаѓа филм за кој веќе е предвидена номинација за Оскар!

Станува збор за филм за љубовта и за сите пречки, но и за убавите моменти што таа ни ги носи...

5 серии со фантастични приказни чии ликови ќе ви одржат лекции за љубовта, животот и пријателството

Ако сакате да се изгубите во фантастичните приказни и да заборавите на сè што се случува околу вас, овие пет серии ќе ви помогнат во тоа.

6 причини зошто новата ТВ серија „Lupin“ треба веднаш да ја изгледате

Ако ја гледавте серијата „Lа Casa de Papel“, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени и од оваа одлична приказна!

Новиот анимиран филм на Пиксар сигурно ќе ви ги стопли срцата

Визуелноста е многу добра, ликовите се добро нацртани и филмот дефинитивно ја пренесува својата порака.

„Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!

Иако се чувствуваме како да сме постојано во една од епизодите на популарната серија „Black Mirror“, сите катастрофи што нè снајдоа во оваа предизвикувачка година, за жал, беа дел од нашето секојдневие.

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште...

Филмови кои можете да ги изгледате за време на новогодишната ноќ

Бидејќи нема да одите на голема забава (се надеваме), може ли да ви предложиме да останете одма заедно со некој романтичен филм што ќе ви го исполни срцето со нешто друго освен егзистенцијален страв?

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате

Некои од најголемите романи и филмови во светот се на шпански јазик, а ние денес решивме да споделиме неколку неверојатни шпански филмови што вреди да ги изгледате.

„The Call“: Научно-фантастичен трилер кој ќе сакате да го погледнете

Што ќе се случи кога девојчињата сфаќаат дека живеат во иста куќа, но едната во 1999 година, а другата во 2019 година?