15 март 2021 | Кафе пауза

Колагенот е хит во светот веќе некое време, но дали вреди да се пие?

Се запрашавме дали е воопшто потребно редовно да се зема колаген како додаток во исхраната? Како точно работи?

Дали веќе го пробавте овој трик за поубава коса што ги запали социјалните мрежи?

Голем број ентузијасти за убавина, неодамна споделија голем број видеа за тоа како да направите домашна маска за коса користејќи гел директно од растението алое вера.

Погледнете ги овие цртежи на згради инспирирани од секојдневни предмети

Бразилскиот архитект и урбанист Фелипе де Кастро ги нацрта зградите, за кои пронајде инспирација во предметите што се користат секој ден.

Вкусно смуди со јагоди што помага при слабеењето

Јагодите најдобро ги покажуваат своите придобивки во исхраната како пијалак за детоксикација во варијанта на смуди, па затоа издвоивме еден таков рецепт!

Прекрасна, но смртоносна пирамида која некогаш се сметаше за непобедлива

Симболот на Швајцарија, кој е подеднакво познат меѓу планинарите и љубителите на чоколадо, Тоблероне, е еден од највисоките врвови на Алпите.

Зошто обратната диета е моментално најпопуларна во светот? Јадете сè, а килограмите исчезнуваат

Оваа диета е создадена од фитнес-инструкторката Софија Ален. На овој начин, ќе изгубите тежина на сосема природен начин, без да чувствувате глад.

15 трикови како да го разубавите вашиот дом со цвеќиња што не овенуваат

Врамените цветни фотографии и тапетите со цветови може да бидат интересен декоративен детаљ што ќе ја трансформира просторијата, ќе ѝ даде топлина и ќе внесе допир на пролет во домот.

5 серии што треба да ги гледате ако се чувствувате изгубено

Сериите честопати се извор на инспирација, но и утеха што на сите понекогаш им е потребна во тешките и чудни периоди од животот.