Погледнете ги овие цртежи на згради инспирирани од секојдневни предмети

Погледнете ги овие цртежи на згради инспирирани од секојдневни предмети

Бразилскиот архитект и урбанист Фелипе де Кастро ги нацрта зградите, за кои пронајде инспирација во предметите што се користат секој ден. Заштитна маска, музички инструменти, електронски уреди и храна се само дел од неговата инспирација. 33-годишникот обожувал да црта уште од дете, а сега ги учи другите да цртаат.

Како момче, тој бил многу имагинативен и ја претвори својата фантазија во цртежи. Погледнете неколку од неговите згради инспирирани од секојдневниот живот во галеријата со фотографии.

Погледнете како еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар