Погледнете ги овие цртежи на згради инспирирани од секојдневни предмети

Погледнете ги овие цртежи на згради инспирирани од секојдневни предмети

Бразилскиот архитект и урбанист Фелипе де Кастро ги нацрта зградите, за кои пронајде инспирација во предметите што се користат секој ден. Заштитна маска, музички инструменти, електронски уреди и храна се само дел од неговата инспирација. 33-годишникот обожувал да црта уште од дете, а сега ги учи другите да цртаат.

Како момче, тој бил многу имагинативен и ја претвори својата фантазија во цртежи. Погледнете неколку од неговите згради инспирирани од секојдневниот живот во галеријата со фотографии.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Felipe de Castro (@felipedecastro.arq)

Погледнете како еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар