Еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус

Еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус

Чарли (26) и нејзиното момче Лук (27) знаеја дека мора да плаќаат висока кирија или хипотека ако сакаат да живеат заедно, па наместо тоа купија лондонски автобус за 2.800 евра.

Нивниот нов дом сега има камин, када, плакар, простор за спиење со кревет и две масички, телевизор, кујна и дневна соба. Кујната е опремена со фурна, мијалник, фрижидер и некои други апарати, а има и машина за перење. Трпезаријата има доволно простор за три лица, а во дневната соба има две клупи и мала маса. Автобусот е поврзан со снабдување со електрична енергија и вода и има безжичен интернет. Пред автобусот има простор за одмор, а парот има и две кози. Во близина има дури и езеро.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @doubledeckerhome

Погледнете ги овие 12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар