Краток љубовен хороскоп до крајот на февруари

Краток љубовен хороскоп до крајот на февруари

Во втората половина на февруари, Венера го подобрува либидото, па Скорпијата ќе ја обнови љубовта, Јарецот привлекува еротски искри, а во продолжение прочитајте што ги очекува останатите хороскопски знаци.

Краток љубовен хороскоп до крајот на февруари

Овен

Потребата да ја споделите не само среќата, туку и сè што ќе ви се случи, ќе биде силна, но партнерот ќе биде резервиран кон вас. Одредете колку далеку можете да одите. Оние кои сè уште бараат сродна душа ќе бидат оригинални во додворувањето.

Бик

Она што во моментов ви недостасува во приватниот живот ќе можете да го надополните со вашата фантазија. Ако излезете меѓу луѓе, ќе наидете на низа можности за запознавање луѓе со површен карактер кои се добри за забава.

Близнаци

Ќе се чувствувате како да не можете да се фатите за нешто што е сигурно. Во право сте, но размислете кои лични промени можат да донесат подобрување на љубовен план. Вашиот партнер ќе ви покаже како подобро да ги изразувате вашите емоции. Со задоволство ќе го прифатите неговото решение.

Рак

Конфузијата што ќе се појави во комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер ќе ја решите со искрени прегратки без зборови. Оние кои се во стабилна врска ќе сфатат дека е најдобро едноставно да сакаат без премногу зборови. Слободните Ракови треба да ја покажат наклонетоста со дела.

Лав

Станувате сè помалку задоволни од ситуацијата во која се наоѓате. Сакате да ја подобрите колку што е можно побрзо, но тоа не се случува преку ноќ. Некои ќе го прифатат фактот дека треба да започнат од почеток, други ќе бидат уште повеќе изнервирани, а други ќе бидат рамнодушни.

Девица

Ќе дојде со поблаго минливо незадоволство во врската. Вие сакате нешто ново, а партнерот сака сигурни опции. Помудрите меѓу вас ќе ја прифатат моменталната ситуација како минлива и привремено ќе ги намалат љубовните очекувања.

Вага

Ќе се повлечете во себе и ќе ги скриете чувствата, иако тоа нема да ви донесе задоволство. Најдобро е да бидете трпеливи и да ги намалите идеализираните очекувања. Обидете се да ги избегнете расправиите.

Скорпија

Повторно ќе најдете заеднички јазик во врската. Оние кои сè уште бараат сродна душа веројатно ќе бидат мета на нечие додворување што ќе биде забавно и пријатно за нив. Можно е некој од работа одеднаш да ве покани на пријателско излегување.

Стрелец

Некои Стрелци ќе се свртат кон имагинацијата или ќе активираат некоја платонска љубов. Ќе се обидете да бидете љубезни и да ја пополните празнината во личните односи со љубезно однесување. Кога веќе е така, најдобро е да не влегувате во непотребни расправии.

Јарец

Отворени сте за сите љубовни можности што ви се нудат. Во исто време, во вас се раѓаат посебни сексуални барања. Вие сте неверојатно привлечни и шармантни. Ќе има страст, еротика и задоволство. Ќе бидете разиграни, креативни и подготвени на сè.

Водолија

Не гледајте на своите лични односи како на еден вид негативност. Обидете се да ги прифатите критиките со хумор. Излегувањето и забавувањето ќе ви помогнат во тоа. Обидете се да се опуштите и да си поминете убаво.

Риби

Ќе ја изненадите вашата сакана со вашата сентименталност. Овој пат, таа ќе биде во позиција на заштитник. Сè уште не сте го заборавиле минатото, а веќе ви се отвораат нови можности за љубов.

Прочитајте што му треба на секој хороскопски знак од својот партнер за време на пандемијата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар