12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

Ако имате неколку картонски кутии во вашата куќи кои сакате да ги фрлите, подобро оставете им ги на вашите деца. Тие ќе ја искористат својата фантазија и ќе направат разни работи и вид играчки во кои со сигурност ќе уживаат. Така, вие ќе ја заштитите планетата и ќе ги употребите повторно старите картонски кутии, а во исто време и вашите деца ќе бидат среќни и креативни. Погледнете неколку идеи подолу.

1. Детски штанд за сладолед

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Athena Monaghan (@teenapanayi1)

2. Робот

3. Различни трки

4. Часовник

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

5. Сложувалка

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

6. Маникир

7. Куклен театар

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

8. Авион

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

9. Замок

12 интересни работи што вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии

10. Мала продавница

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Leela Lamont (@bywayofprovence)

11. Витез

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nanny Anita (@nannyanita)

12. Цветни риби

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de curiouskale (@curiouskale)

Прочитајте и за овие 6 техники за воспитување на децата што воспитувачите ги користат во градинка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар