Доаѓа нова ТВ серија за љубителите на фантазија

Доаѓа нова ТВ серија за љубителите на фантазија

Сериите за фантазија се особено популарни во последните неколку години, така што веруваме дека оваа ќе има голем успех. Само трејлерот од серијата собра над три милиони прегледи за еден месец. Серијата „The Grishaverse“ е трилогија, а првата сезона „Shadow and Bone“ започнува да се емитува за нешто помалку од еден месец.

Заплетот на серијата е сместен во кралството Равка, во кој има Волкри – чудовишта со кои жителите на кралството се во долга војна. Главната хероина со посебни овластувања, Алина, случајно станува припадничка на специјалната специјална единица Гриша, предводена од енигматичниот Даркман, чија цел е да се бори против злобните суштества и да го спаси кралството.

Можеби ќе ве интересира и кои 5 серии треба да ги гледате ако се чувствувате изгубено.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар