16 март 2021 | Кафе пауза

Ова се 7-те најпопуларни пролетни јакни

Еден од добрите начини за враќање на ентузијазмот се новите пролетни комбинации, а преминот од гломазни зимски палта во лесни пролетни јакни звучи примамливо.

Има пијалaк за сè: Пиво за циркулација, млеко за мускулите

Секој пијалак има различен ефект врз организмот, па додека еден пијалак може да има смирувачки ефект, друг ја подобрува циркулацијата на крвта и сл.

Ова се 3-те најубави и младолики хороскопски знаци

Овие 3 хороскопски знаци изгледаат многу помладо и речиси ништо не влијае на нивната убавина. Без оглед на возраста, тие се активни, весели и често личат на тинејџери.

Остров на љубовта: Медитеранска идила во која би можеле да се за вљубите на прв поглед

Немаше многу патувања во последната година, но веруваме дека границите наскоро ќе се отворат и работите ќе се вратат во нормала, па зошто да не го вклучите Кипар како една од можните дестинации на списокот?

Мека и миризлива: Мека пита со сирење која Финците ја обожаваат

Финска пита со сирење - рахакапииракка се подготвува од традиционалното рака сирење, кое го обожаваат северните жители.

Научниците објаснуваат зошто бебињата се толку неодоливи и слатки

Возрасните не можат да не се насмевнат кога ќе видат бебе. Но, не е случајно, велат научниците од Универзитетот Оксфорд во Велика Британија.

Новиот тренд за украсување на домот се куќните растенија

Љубителите на растенијата во последно време ги претвораат домовите во зелени империи и секојдневно ја пресоздаваат естетиката на шумата.

Можете ли да замислите свет каде ќе го пронајдете идеалниот партнер преку ДНК анализа?

Можеби звучи како одлично решение на почетокот, но дали е навистина така? Одговорот на ова прашање ќе го даде новата напната серија „The One“.