Ова се 7-те најпопуларни пролетни јакни

Ова се 7-те најпопуларни пролетни јакни

Останаа уште неколку денови до пролетта, што значи дека итно ви е потребна мотивација за да се вратите на старите активности, како што се прошетките, дружењето и пиењето кафе со пријателите. Еден од добрите начини за враќање на ентузијазмот се новите пролетни комбинации, а преминот од гломазни зимски палта во лесни пролетни јакни звучи примамливо. Не откажувајте се од она моќно чувство што го имате кога ќе се облечете, ќе се нашминкате и ќе носите ново парче облека.

Кога станува збор за пролетните јакни, ова се 7-те најпопуларни трендови:

1. Лакиран капут

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alice (@alicedetogni)

2. Карирана јакна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by na a o m i. (@naaomiross)

3. Јакна-кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh)

4. Јакна-сако

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

5. Пастелна кроп-јакна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Sandbech (@ninasandbech)

6. Тенка „пуф“ јакна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Hong (@vanessahong)

7. Црна кожена јакна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Погледнете ги овие 3 начини на шминкање што треба да ги пробате оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар