Наскоро доаѓа документарец за легендарната Тина Тарнер

Наскоро доаѓа документарец за легендарната Тина Тарнер

Овој документарец ќе ни раскаже за нејзините лични борби и преживеаната злоупотребата на нејзиниот поранешен сопруг и соработник Икеа Тарнер и обновување на нејзината кариера во 80-тите. Тина Тарнер зборуваше за овој документарец од нејзиниот дом во Цирих, Швајцарија, каде живее веќе некое време. Филмот ќе содржи и досега невидени снимки, аудио касети, фотографии и повеќе.

Тина е интимен портрет на жена која ги надмина крајните неволји, дефинирајќи ја својата кариера, идентитет и наследство според нејзините сопствени услови. Тина Тарнер ја подготвува завесата и нè повикува во нејзиниот приватен свет на начин што никогаш порано не го сторила.

Можеби ќе сакате да го погледнете и „Miracle in Cell No. 7“: Филм кој ќе остане во вашата меморија долго време.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар