18 февруари 2021 | Кафе пауза

Можете ли да ја забележите четвртата личност во оваа оптичка илузија?

На фотографијата можете да забележите четири мали шишиња со виски и како тројца пријатели наздравуваат. Има уште една личност, но дали можете да ја забележите?

Баба авантурист: 91-годишна баба која има патувано во многу земји е доказ дека никогаш не е доцна за вашите соништа

Ве покануваме да го прославите животот на Баба Лена преку фотографии и да запомните дека никогаш не е доцна да направите нешто, особено ако тоа е нешто што отсекогаш сте сакале да го направите.

Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете да подготвите мафини!

Дали ви останаа шпагети од ручекот? Со остатоците можете да направите многу работи, како што се овие вкусни мафини!

„Miracle in Cell No. 7“: Филм кој ќе остане во вашата меморија долго време

Кога последен пат сте гледале филм од кој ви трепереше целото тело?

4 одлични подкасти за женското здравје

Нашата цел е да направиме сите да се чувствуваат подобро и поздраво, затоа подготвивме неколку подкасти кои се насочени кон физичкото и менталното здравје на жените.

Што му треба на секој хороскопски знак од својот партнер за време на пандемијата?

Од почетокот на пандемијата се променија многу работи, вклучувајќи ги и нашите навики. Астрологијата открива што им треба на хороскопските знаци во овој период.

Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Плетениот елек е основен тренд во уличната мода, без разлика дали ќе изберете винтиџ елек или ќе се одлучите за предимензионален модел.

Колкав е рокот на траење на витамините и како да ги чувате?

Витамините можеби немаат ист рок на траење како вашата храна, но важно е да обрнете внимание на тоа од што се направени, во каква форма се наоѓаат и како треба да се чуваат.

Шумливи топчиња за капење: Дали може да ѝ наштетат на слузницата на вагината?

Ништо не може да ве релаксира повеќе од пенлива бања и чаша вино. Но, дали последицата од таквото уживање може да биде вагинална инфекција и како да се спречи тоа?

6 знаци дека перфекционизмот ве спречува да напредувате и како да си помогнете

Ако перфекционизмот суптилно го спречува вашиот успех, време е да научите како да престанете да се трудите да бидете совршени.

Рецепт за вечера: Печено сирење со кељ и леблебија

Остатоците од ручекот не ви звучат примамливо, па што ви преостанува освен да бидете креативни? Што велите за сирење за вечера?

Уметник прави тетоважи што оставаат без здив и изгледаат како да се излезени од бајка

Чен привлече многу странски клиенти во својата родна Кина поради својот стил, кој има дух на традиционалната кинеска култура.