Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Плетениот елек е основен тренд во уличната мода, без разлика дали ќе изберете винтиџ елек или ќе се одлучите за предимензионален модел. Инфлуенсерките, актерките и трендсетерките препорачуваат оваа пролет да го комбинирате плетениот елек со кожени панталони.

Плетен елек и бела кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Hage (@tayhage)

Ако не сте сигурни како да почнете, играјте на сигурно. Комбинирајте го елекот со класична бела кошула и црни кожени панталони. За да ја заокружите оваа комбинација, белите патики се неизбежни. Можете да користите кој било од моменталните трендови: оние со дебел ѓон, но и класични бели патики адидас.

Плетен елек во елегантна комбинација

Изберете малку поелегантен модел на елек-ролка или изберете предимензионална варијанта. Нека биде светол, а остатокот од комбинацијата монохроматски, во црна боја. Завршете ја комбинацијата со чизми до глужд со високи потпетици и впечатлива чанта.

Кожени панталони во боја

Ако вашите кожени панталони не се во црна боја, изберете кариран елек чија основна боја одговара на вашите впечатливи панталони. Носете бела кошула или маичка под елекот за да го ублажите ефектот. Покрај сето ова, идеални обувки се мартинките или други слични чизми. Чантата мора да одговара на чевлите за да не го одвлекува вниманието од остатокот од впечатливата облека.

Погледнете ги овие 5 трендови за убавина инспирирани од 80-тите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    Никогаш не губи мода плетениот фуста било да е елек с@мо нијансата е битна во кое годишно време го носите ако го носите со панталони треба да биде плетениот фустан над колениците 10 до 15 сантиметрипавлина

Остави коментар