27 јануари 2021 | Кафе пауза

Мајка открива генијален трик како да му дадете лек на бебето без никаков проблем

Многу родители имаат тешкотии да му дадат лек на своето дете затоа што детето одбива да го проголта или го плука лекот.

Овие 5 модни трендови треба да бидат неизоставен дел од вашата гардероба во 2021 година

Некои се класични, некои контроверзни, но овие модни парчиња ќе се носат во текот на 2021 година.

Пронајдете ја причината за болката во грбот – погледнете ги ѓоновите на чевлите

Ако ве боли грбот, погледнете ги ѓоновите на чевлите. Коренот на проблемот може да биде во вашиот начин на одење, што ги уништува чевлите и предизвикува болка во долниот дел на грбот.

Чоколадни банани што секој може да ги направи дома

Чоколадото и бананата се совршен пар. Кога ќе додадете вкус на кикиритки, ќе добиете опасно добра комбинација што потсетува на здрава верзија на популарното чоколадо Сникерс.

Фитнес-трендови: Што носи 2021 година?

Сè околу нас се менува, дури и фитнес-трендовите. Вежбањето дома несомнено стана популарно, но кои се другите фитнес-трендови за 2021 година?

Симпатично видео од девојче кое мисли дека сè наоколу е станица за дезинфекција на рацете

Кога ќе се родиш во пандемија, сè станува станица за дезинфекција на рацете.

Одлична вест за сите обожаватели на Хари Потер: Приказната за младиот волшебник пристигнува во форма на ТВ серија!

Овој најпознат волшебник ги освои срцата на публиката ширум светот до таа мера што сè уште не сакаме да се разделиме од оваа приказна...

Изгледа ладно и тврдоглаво, но истовремено важи за најчесниот хороскопски знак

Ако во семејството имате личност родена во овој хороскопски знак, тогаш веројатно знаете дека секогаш можете да се потпрете на неа.

12-те најдобри љубовни песни на Адел

Најдобрите љубовни песни на Адел се брутално искрени и ќе ве погодат веднаш. Таа ги отвора градите и остава да се истури содржината на срцето.

7 работи што треба да се избегнуваат во други земји

Во главниот град на Аргентина, постои непишано правило според кое дождот ги одложува сите планови.

12 знаци на неуреден изглед што ги забележувате кај другите, но не и кај вас самите

Вашата самодоверба може да се подобри ако му додадете неколку детали на вашиот изглед, како што се вашиот омилен кармин или модерна белезица.