Овие 5 модни трендови треба да бидат неизоставен дел од вашата гардероба во 2021 година

Овие 5 модни трендови треба да бидат неизоставен дел од вашата гардероба во 2021 година

Некои се класични, некои контроверзни, но овие модни парчиња ќе се носат во текот на 2021 година.

1. Мини чанти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N E G A R 🌿 (@its_negareen)

Малите чанти ќе останат врвен моден додаток и во 2021 година. Минатата година се носеа на рамото, но оваа година ќе се носат околу половината.

2. Предимензионално сако

Предимензионалното сако ќе биде повторно во тренд, особено во текот на летото, без разлика дали станува збор за еднобоен изглед или за нежни тонови.

3. Бермуди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SCHANA MOSCHEN (@schanamoschen)

Кратките панталони беа многу популарни во 2020 година. Многу модни брендови ги имаа и во варијанта на костум: бермуди + сако изработени од ист материјал. Сега се претставени во спортска верзија направени од тексас.

4. Тренерки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Friday (@samfridayofficial)

Популарноста на спортската облека продолжува. Опуштените комбинации на тренерки и џемпери или тренерки и капут станаа еден од најпопуларните улични стилови. Оваа сезона е сè или ништо, бидејќи трендот се менува малку, па затоа е уште поспортски. Тоа значи следново: спортски од глава до пети.

5. Плетен елек

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SABINA (@sabinamarkin)

Контроверзниот плетен елек се појави на модната сцена оваа есен, а ќе биде популарен и во 2021 година. За изгледот да биде софистициран, потребно е да носите кошула во неутрална боја одоздола.

Погледнете ги трендовите за шминкање за 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар