12-те најдобри љубовни песни на Адел

12-те најдобри љубовни песни на Адел

Најдобрите љубовни песни на Адел се брутално искрени и ќе ве погодат веднаш. Таа ги отвора градите и остава да се истури содржината на срцето. Многу од нејзините љубовни песни се песни за врски што не функционирале, но таа не се плаши да ја открие болката и да ја кристализира со зборови и мелодија која ќе звучи убаво. Меѓутоа, Адел има и неколку среќни песни, а во продолжение можете да ги слушнете нејзините најдобри љубовни песни на сите времиња.

1. „First Love“

2. „Someone Like You“

3. „Chasing Pavements“

4. „If It Hadn’t Been For Love“

5. „Hello“

6. „Rolling in the Deep“

7. „One and Only“

8. „When We Were Young“

9. „Set Fire to the Rain“

10. „He Won’t Go“

11. „Sweetest Devotion“

12. „Make You Feel My Love“

Погледнете кои се најдобрите песни што можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар