Најдобрите песни за 2020 година кои сигурно сте ги слушнале

Најдобрите песни за 2020 година кои сигурно сте ги слушнале

Иако 2020 година беше невообичаена, сепак имаше многу добра музика, а еве и неколку песни од таа година кои навистина се добри, но можеби не сте ги слушнале.

Lily Kershaw ft Goody Grace – Now & Then

Grace Potter ft Marcus King, Jackson Browne and Lucius – Eachother

Hayley Williams – Dead Horse (Hot Chip Remix)

Tayla Parx – Dance Alone

Carl Stone – Bojuk

Y.O.G.A – Your Devotion (SebastiAn remix)

Suuns – Fiction

Henry Pope – Ngene

Дали новата песна на Хари Стајлс е најавата за 2021 година?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар