Најдобрите песни кои можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено

Најдобрите песни кои можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено

Вознемиреноста понекогаш прави да се чувствувате како да сте единствените кои некогаш сте се чувствувале така, но тоа всушност е далеку од случајот. Еве неколку одлични песни што можат да ви бидат придружници секогаш кога ќе се вознемирите. Ова се песни што навистина доловуваат како е кога ве фаќа паника или кога се чувствувате заробени под тежината на сопствените мисли.

„Little Talks“ by Of Monsters and Men

„Tickle Me Pink“ by Johnny Flynn

„Тhis is me trying“ by Taylor Swift

„Lovely“ by Billie Eilish feat. Khalid

„In My Blood“ by Shawn Mendes

„24/7“ by Kehlani

„Michael in the Bathroom“ by Joe Iconis

„Breathin’“ by Ariana Grande

„Can’t calm down“ by Hand Habits

„How Long“ by Vampire Weekend

Moжеби ќе ве интересираат и најдобрите песни за 2020 година кои сигурно сте ги слушнале.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар