21 јануари 2021 | Кафе пауза

Зошто плетениот фустан е задолжително парче облека за оваа сезона?

Овие 5 стилски идеи ќе ве инспирираат како најдобро да го носите плетениот фустан. Можете да го носите цела зима и да го комбинирате различно.

Најзелените градови во светот: 5 модерни градови кои живеат во хармонија со природата

Овие пет градови се големи и се значајни во своите земји. Сите тие имаат долги патишта и модерни згради, но сето тоа е направено во хармонија со природата.

5 диети што се одобрени од медицината и од науката

Диетите се многу опасни ако им пристапите несериозно и затоа е многу важно да се консултирате со вашиот лекар пред да ја промените вашата исхрана, а овие 5 диети се научно докажани и ефикасни.

Дали депилирањето на влакната во носот е добра идеја?

Можеби се прашувате како изгледа отстранувањето влакна од носот и дали е добро решение. Еве што треба да земете предвид пред да се одлучите за овој третман.

5 работи што можете да ги направите со презреано авокадо

Ако го пресечете само еден ден подоцна, ова сочно овошје може да се претвори во каша. Но, нема причина да го фрлите во ѓубре.

4 хороскопски знаци врз кои полната месечина во јануари ќе има најголемо влијание

Полната месечина ќе изгрее на 28 јануари и сите ќе го почувствуваат нејзиниот интензитет, но хороскопските знаци кои ќе бидат најмногу погодени ги очекуваат големи промени.

Најдобрите песни кои можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено

Ова се песни што навистина доловуваат како е кога ве фаќа паника или кога се чувствувате заробени под тежината на сопствените мисли.

Топ 10 најинстаграмџиски места од целиот свет

Што мислите? Кои места се на листата?

Нова романтична комедија со прекрасната Џенифер Лопез и уште една латино ѕвезда!

Филмските улоги во романтични комедии дефинитивно ја одведоа Џенифер Лопез во редовите на најпрепознатливите актерки. Оваа година таа ќе се обиде повторно да ги украде срцата на публиката со уште еден филм.

12 реченици што ги кажуваат нарцисоидните луѓе и нивното значење

Секој што некогаш бил во врска со нарцис или со манипулативен и токсичен човек знае дека тие го користат јазикот поинаку.

5 начини како да ја зголемите женската енергија

Како да бидеме повеќе женствени, да стапиме во контакт со нашата женска страна и да ја зголемиме женската енергија?

Тајните на најдобрите 5 растенија против стареење

Во индустрија каде што евтините производи за убавина полни со хемикалии се стандард, природната нега на кожата е безбедна и чиста алтернатива.