Топ 10 најинстаграмџиски места од целиот свет

Топ 10 најинстаграмџиски места од целиот свет

Минатата година се погрижи патувањето низ светот да запре. Па, дури и со разни погони за вакцинација, луѓето сè уште разгледуваат многу безбедносни аспекти пред да планираат патување каде било. Но, тоа не ги спречи да сонуваат за идни патувања. Меѓу другото, вообичаено е документирање на патувања во форма на слики кои потоа се споделуваат на социјалните мрежи. „Big Seven Travel“ состави список на 50-те светски најинстаграмџиски места во светот за 2021 година, а ние решивме да ги споделиме 10-те најубави дестинации.

1. Токио, Јапонија

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Big 7 Travel (@big7travel)

2. Филипини

3. Париз, Франција

4. Њујорк, САД

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de New York (@newyork)

5. Истанбул, Турција

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @istanbul (@istanbul)

6. Дубаи, ОАЕ

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Dubai (@dubai)

7. Хавана, Куба

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 🇨🇺 (@havana_cuba_havana)

8. Сиднеј, Австралија

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Valena Tatić (@the_pets_view)

9. Лондон, Англија

10. Чикаго, САД

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Chicago, IL (@chicago)

Погледнете ги овие 22 фотографии од Истанбул што може да го сменат вашето мислење за Турција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар