Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Кога бевте мали како изгледаше вашата куќа од соништата?

Деца на возраст меѓу 4 и 10 години ги нацртале нивните куќи од соништата, а потоа врз основа на нив биле направени дигитални скици. Секоја куќа била проценета од професионален агент за недвижнини и изгледа дека децата имаат прилично скапа имагинација.

Погледнете неколку од нивните креации.

Замокот еднорог на Алја и Зак – 5,5 милиони фунти

Замок еднорог

Замок еднорог

Тајната самовилска земја на чудата на Моли – 1,8 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Дрвото кула на Брамвел – 8 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Вилата крофна на Софија – 5 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Лудиот дворец на Сали – 4,25 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Кристалната палата на Изабела – 4,5 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќата боралиште на Чарли – 2,1 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони
Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Подводниот медузен рај на Берин – 35 милиони фунти

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Погледнете ги и овие 6 детски цртежи на тема „Добрина“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар