Топ 10 песни од Доли Партон што дефинитивно треба да ги слушнете

Топ 10 песни од Доли Партон што дефинитивно треба да ги слушнете

Уште кога ја започна својата музичка кариера во 1967 година со нејзиниот деби албум „Hello, I’m Dolly“, таа успеа да ја маѓепса индустријата со своите песни. Ако ова е вашето прво искуство со песните на Доли Партон, тогаш оваа листа ќе биде совршена за вас. Слушнете ги нејзините безвременски парчиња кои дефинитивно ќе ве пренесат од 60-тите до 80-тите години. Тоа е мешавина од нејзините класици и најпопуларните песни што би ги знаеле само нејзините најверни обожаватели.

1. Coat of Many Colors, 1971

2. Jolene, 1973

3. I Will Always Love You, 1974

4. Love is like a Butterfly, 1974

5. The Bargain Store, 1975

6. Here You Come Again, 1977

7. Two Doors Down, 1978

8. 9 to 5, 1980

9. Islands in the Stream, 1983

10. Why’d You Come In Here, 1989

Слушнете ја и оваа одлична плејлиста за престојните пролетни денови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар