Есенски комбинации со хеланки и чизмички

Омилениот аутфит на голем број девојки во оваа есенска сезона е комбинацијата од хеланки, чизмички и џемпер, туника или блуза. Во оваа комбинација може да се додаде убав шал или марама и елек или мантил.

Есенски комбинации со хеланки и чизмички

Покрај хеланките, доколку носите пошироки чизми, можете да облечете и грејачи за нозе кои покрај тоа што ќе ви држат топло, ќе му дадат посебен шмек на вашиот изглед. Разгледајте ги фотографиите во галеријата на кои се наоѓаат девојки кои одлично ја искомбинирале својата есенска облека.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар