26 февруари 2021 | Кафе пауза

10 идеи како да го уредите дворот и да ги поканите птиците во него

Потоплото и сончево време нè привлекува на чист воздух, а ако сте меѓу среќниците кои имаат своја градина, направете ја мала оаза за да уживате во разнобојните растенија и звукот на птиците.

6 едноставни идеи за подарок за Денот на жената

За да им изразите благодарност на жените во вашиот живот, овие неколку едноставни и уникатни идеи за подароци ќе ви помогнат да им покажете колку ви значат.

Секогаш кога ќе ве навреди некој, вие возвратете со овие мудри зборови

Мудрите зборови на овој старец ќе ви го променат животот. Ако го усвоите ова правило, ќе живеете посреќно и поубаво.

Тајниот јазик на љубовта: Како бебето вели „те сакам“?

Покажувајќи возбуда дека сте се вратиле, бебето ви покажува колку ве сака. Но, помеѓу првата и третата година, децата може да се вознемират кога ќе заминете.

Каков стил на комуникација во врската има секој хороскопски знак?

Комуникацијата е многу важна во врската, особено ако не сакате да дојде до недоразбирање и расправии со партнерот.

10 совети за облекување што ќе направат да изгледате 10 години помладо

Можеби уште се чувствувате млади, а ако сакате да изгледате така како што се чувствувате, треба да знаете дека облеката игра доста значајна улога.

Зошто се смеете за време на сериозни моменти и како да го спречите тоа?

Кога се смеете за време на трауматичен настан или сериозен момент, почнувате да тонете во збунетост, срам и непријатност.

Преубава куќа каде што сакаме да го поминеме летото!

Овој пат пронајдовме една прекрасна мини куќа за која со сигурност можеме да кажеме дека е вистински мал рај на земјата каде што ќе се опуштите максимално!

Што ќе се случи со најголемите светски музички фестивали во 2021 година?

Сега кога се чини дека епидемиолошката состојба се подобрува, во ред е да размислиме за некои од вкусовите на животот за кои веќе малку сме заборавиле, а тоа секако се фестивалите.

Идилична природа: Тиркизно море и крајбрежје со разнобојни куќи

Оваа популарна туристичка дестинација е позната по својата прекрасна природа, прекрасните плажи и секако - богатата грчка историја.

Овој модел на здолниште ќе доминира оваа пролет

Во сезоната пред нас, најпопуларни ќе бидат кожените здолништа. Сите должини ќе бидат релевантни, од мини до оние до колена.

На заборавен таван, молдавски фотограф пронашол 4.000 фотографии од исчезнатиот селски живот

Во селото Рожетици во северна Молдавија, Галужа влегол во напуштена куќа и забележал фрлени фотографии во ѓубрето. Тој вели дека почувствувал дека тоа е нешто уникатно и неверојатно и се чувствувал многу возбудено.