Каков стил на комуникација во врската има секој хороскопски знак?

Каков стил на комуникација во врската има секој хороскопски знак?

Комуникацијата е многу важна во врската, особено ако не сакате да дојде до недоразбирање и расправии со партнерот. Во продолжение, астрологијата ќе ви открие како комуницираат хороскопските знаци, а тоа ќе ви помогне да ги подобрите односите во врската.

Каков стил на комуникација во врската има секој хороскопски знак?

Овен

Изгледате како брутално искрени, но најдлабоките чувства ги чувате за себе. Ова може да ги натера луѓето со кои излегувате да помислат дека се грижите за нив многу помалку отколку што навистина се грижите.

Бик

Не се плашите од зборување. Истражувате длабоко во вашите чувства. Никогаш не ги задржувате гневот или солзите. Но, понекогаш повеќе слушате отколку што зборувате. Сепак, не ѝ давате многу простор на другата личност да ги искаже своите емоции затоа што се фокусирате на своите.

Близнаци

Испраќате измешани сигнали, дури и случајно. Не можете да му кажете на вашиот партнер како се чувствувате затоа што не се познавате себеси. Вашите чувства се менуваат од час во час. Може да изгледате како лажго, а всушност вие едноставно не ја знаете сопствената вистина.

Рак

Посакувате вашата личност да може да чита мисли. Не сакате да ѝ кажете зошто сте вознемирени. Имате чувство дека веќе треба да знае. За жал, бидејќи се обидувате да избегнете расправии со тоа што ги задржувате чувствата за себе, вашиот партнер никогаш не знае што не е во ред. А, тоа значи дека неговото лошо однесување ќе продолжи.

Лав

Вие сте одлични во објаснувањето на вашите чувства затоа што точно знаете што сакате и како сакате другите да се однесуваат кон вас. Нема простор за недоразбирања во вашата врска затоа што стигнувате директно до поентата.

Девица

Имате проблеми со изразувањето на вашите чувства затоа што не сакате да бидете премногу емотивни. Сакате да се држите до фактите. Но, понекогаш е невозможно е да искажете како некој ве повредил кога вашите чувства се нелогични, па сè чувате во себе.

Вага

Вие сте елоквентни и манипулативни. Кога некој ќе ве вознемири, не само што ќе му кажете каде погрешил, туку и ќе го убедите да се извини. Ќе направите да се чувствува ужасно што ве повредил.

Скорпија

Сакате да ја ширите среќата каде и да одите. Не сакате да го уништите расположението, па затоа ги чувате своите проблеми за себе. Можеби ќе се пошегувате дека сте вознемирени, но луѓето нема да можат да откријат дали е тоа вистина или не.

Стрелец

Ќе кажете сè како што е. Ако сте лути или вознемирени, ќе признаете и очекувате и вашиот партнер да го стори истото. Ако партнерот се обиде да избегне решавање на проблемите, врската нема да успее.

Јарец

Не сакате да покажувате слабост и се однесувате како да сте бесчувствителни. Никогаш не кажувате кога некој ќе ги повреди вашите чувства. Повеќе сакате да го исфрлите од вашиот живот без да му кажете зошто, отколку да признаете дека ве вознемирил. Ова предизвикува да изгубите премногу добри луѓе.

Водолија

Ќе се обидете да ја видите ситуацијата од гледна точка на другата личност, па ќе поставите многу прашања. Ќе сакате точно да знаете зошто таа личност го сторила тоа пред да можете да ѝ простите.

Риби

Вие сте премногу драматични. Претерувате со своите чувства, па понекогаш луѓето имаат проблем да откријат дали сте сериозно вознемирени или дали ќе ви помине за пет минути. Тие не знаат како да ве утешат затоа што не знаат колку многу ги повредиле вашите чувства.

Прочитајте што му треба на секој хороскопски знак од својот партнер за време на пандемијата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар