12 март 2021 | Кафе пауза

Младата месечина во Риби им носи неверојатна среќа на овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина носи нов почеток, но оној што ве чека на 13 март ќе биде особено емотивен и романтичен.

Изберете ангел и откријте ја пораката што ви ја испраќа

Изберете еден ангел и откријте која е скриената порака што можеби вашиот ангел ви шепоти долго време, но вие не успевате да ја разберете.

Знаци што откриваат дека кучето може да ве нападне и да ве касне

Причините за агресивно однесување на кучињата се различни, но, пред сè, треба да обрнете внимание на тоа како се однесувате кон кучето.

Рецепт за хумус од сладок компир

Нежна виолетова нијанса и исклучително интересен вкус се корените на овој едноставен рецепт за хумос од сладок компир!

„Трагедии“ во Шведска: Рециклираат толку многу што честопати остануваат без ѓубре, па треба да го увезуваат

Во последните децении, шведската влада се соочи со проблем со кој повеќето земји никогаш не се соочиле. Им недостасува ѓубре!

Одлична плејлиста за престојните пролетни денови

Ах, пролет! Свежо ветре, одмор под сенка, топла сончева светлина на задниот дел од вратот, излив на бои, живот што цвета насекаде - нема сезона толку инспиративна како пролетта.

300 денари за мало пиво, а 150 за леб: 7 работи што не сте ги знаеле за европскиот Рио де Жанеиро

Неговата панорама потсеќа на познатиот бразилски бисер, поради што многумина го нарекуваат европски Рио де Жанеиро.

Вака Ева Лонгорија го затегнува своето тело и ги отстранува масните наслаги!

Актерката Ева Лонгорија, многу позната низ целиот свет како една од очајните домаќинки, и денес може да се пофали со своето одлично тело.