„Лего“ објави плејлиста насловена „Белиот шум на Лего“ која навистина ќе ве релаксира

„Лего“ објави плејлиста насловена „Белиот шум на Лего“ која навистина ќе ве релаксира

Носталгичниот звук од пребарувањето низ кутија со лего коцки се враќа со плејлиста која навистина релаксира. Секоја аудио-трака на плејлистата „Белиот шум на Лего“ е создадена само со звуците што ги создаваат лего коцките. Звучните дизајнери очигледно експериментираа со 10 000 различни звуци од коцки и други елементи во потрага по наоѓање на најрелаксирачките комбинации.

Ова се најдобрите песни кои можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар