25 февруари 2021 | Кафе пауза

5 совети како да ги подготвите сукулентите за пролетта

Иако сукулентите не бараат многу грижа и внимание, им треба мала подготовка за пролетта што ќе им овозможи непречено да напредуваат.

Како се справуваат хороскопските знаци со болката?

Секоја личност различно ја поднесува болката, а астрологијата открива како се однесуваат хороскопските знаци кога ќе изгубат некоја блиска личност или ќе се разделат со партнерот.

Што е поштетно: долгото седење на работа или дома?

Истражувањето на американските научници покажа дека немаат сите форми на седење подеднакво штетно влијание врз здравјето на срцето.

Фризури што ќе бидат во тренд оваа пролет и со кои ќе изгледате помладо

Од фризурата зависи дали ќе изгледате феноменално или 10 години постаро, па затоа е потребно да обрнете внимание на стилизирањето на косата.

5 работи што треба да ги знаете за чаевите за детоксикација

Чаевите за детоксикација се популарни со години, особено кај оние кои држат диета и практикуваат здрав начин на живот.

Тест: Изберете слика и откријте што ве чека во иднина

Изберете ја сликата што ве привлекува најмногу, а таа ќе ви открие што ве чека во иднина.

5 природни лекови што ќе ги направат линиите на челото помалку видливи

Иако не можете целосно да се ослободите од брчките на челото, некои природни лекови може да ви помогнат да ги направите помалку видливи.

Пристигнува нова серија за Шерлок Холмс: Објавен е мрачен, но ветувачки трејлер

Ако обожавате приказни за Шерлок Холмс и сè уште не ви се доволни, еве ја добрата вест.

„Лего“ објави плејлиста насловена „Белиот шум на Лего“ која навистина ќе ве релаксира

Звучните дизајнери очигледно експериментираа со 10 000 различни звуци од коцки и други елементи во потрага по наоѓање на најрелаксирачки комбинации.

Нова пролетна верзија на популарниот рецепт за тестенини со фета

Едноставните рецепти со сите достапни состојки стануваат нешто што апсолутно сите би го пробале, па затоа сме толку сигурни дека и вие го имате сретнато рецептот за тестенини со фета, кои добија пролетна варијанта.

Земји во кои можете да патувате ако сте биле вакцинирани против коронавирус

И додека уште се расправа за таканаречениот ковиден пасош, некои земји веќе започнаа со ублажување на ограничувањата за патниците кои биле вакцинирани или оние кои имаат медицинско уверение за вакцинација.

Зошто утринскиот тренинг е најдоброто нешто што можете да го направите за вашето тело?

Сите знаеме дека вежбањето е многу потребна навика што ги прави нашите животи поздрави и поисполнети, но и покрај сè, многумина сè уште го прескокнуваат.