13 мај 2021 | Кафе пауза

Ретроградниот Меркур носи големи предизвици: Откријте со што ќе се соочи вашиот хороскопски знак

Ретроградниот Меркур во Близнаци нè очекува на 30 мај, а влегува во својата предретроградна зона на 14 мај и ќе остане во таа фаза до 23 јуни.

Оваа фризура е хит во 2021 година и можете да ја направите дома

Повеќето од нас немаат време или волја да прават комплицирани фризури дома, но, за среќа, постои решение за оние кои сакаат модерна фризура што се прави брзо.

Млечно совршенство: Рецепт за турски пудинг со бадеми и кокос

Кешкул е еден од традиционалните десерти на турската кујна - лесен млечен пудинг со бадеми и кокос, што обично се служи со рендан кокос или ф'стаци.

Oдлични плејлисти за јога, пилатес и трчање

Вистинската песна е всушност онаа што прави да се чувствувате феноменално, а еве неколку плејлисти што може да ви помогнат во тоа!