Ретроградниот Меркур носи големи предизвици: Откријте со што ќе се соочи вашиот хороскопски знак

Ретроградниот Меркур носи големи предизвици: Откријте со што ќе се соочи вашиот хороскопски знак

Ретроградниот Меркур во Близнаци нè очекува на 30 мај, а влегува во својата предретроградна зона на 14 мај и ќе остане во таа фаза до 23 јуни. Ни носи многу пречки во комуникацијата и предизвици на повеќе полиња. Еве што го очекува секој хороскопски знак:

Ретроградниот Меркур носи големи предизвици: Откријте со што ќе се соочи вашиот хороскопски знак

Овен

Со текот на времето, ретроградниот Меркур ќе ја открие вашата мудра страна. Ги гледате работите околу вас такви какви што се.

Почнувате да се занимавате со нешто големо и важно, но ќе имате проблеми во комуникацијата. Размислете добро пред да кажете нешто.

Бик

За време на ретроградниот Меркур, вашиот непоколеблив став може да ве одведе во заблуди и предизвикувачки ситуации.

Ќе бидете склони на донесување импулсивни одлуки што не се согласуваат со вашиот рационален начин на размислување.

Близнаци

Враќањето во минатото и отворањето на старите емоционални рани ви носат тешкотии во љубовните врски. Ќе бидете склони кон емоционална нестабилност и вашето срце ќе го надвладее вашиот ум. Ќе живеете повеќе во минатото, соочувајќи се со носталгија.

Но, важно е да запомните дека не е сè толку лошо! Конечно ќе ги прифатите вашите мисли и чувства и откако ќе станете свесни за нив, полесно ќе се ослободите од нив.

Рак

Како што се развива оваа ретроградна фаза, така ќе се чувствувате сè повеќе и повеќе емотивно. Ќе се соочите со раскрсница и патот што ќе го изберете може драстично да ги промени работите.

Збунети сте, но имајте ја предвид сопствената благосостојба и бидете благодарни за работите што ви помагаат да одите напред.

Лав

Ретроградниот Меркур ќе направи да чувствувате потреба да бидете сами и да размислувате за својата иднина. Одморете се и дозволете си да се опуштите.

Секому му треба малку време за себе, а сега е вистинскиот момент да се посветите на своето битие.

Девица

Меркур ќе влијае интензивно на вашиот хороскопски знак. Ве чека неповолна ситуација, а грешките и неволјите ќе бидат маскирани на почетокот, но подоцна ќе излезат на површина.

Способни сте за многу повеќе отколку што мислите. Бидете внимателни со одлуките.

Вага

Ретроградната фаза може да ви донесе храброст да прекинете некои врски што веќе не ви одговараат. Начините на коишто вообичаено комуницирате може да станат несоодветни сега.

Пронајдете алтернативни начини за одржување контакт. Внимавајте на договорите.

Скорпија

Вие всушност не уживате во подемите и падовите што ви ги носи животот. Ретроградниот Меркур ќе има негативно влијание врз вас, но немате друг избор.

Сепак, вие сте доволно снаодливи за лесно да ги прифатите промените што доаѓаат. Доволно сте мудри за да сфатите дека неповолните околности се минливи.

Стрелец

Во моментов сте заглавени во проблеми од кои не гледате излез, но не брзајте со заклучоци. Дури и кога се чувствувате најмногу заглавени, секогаш постои излез.

Ќе бидете малку збунети и под стрес, но верувајте во себе.

Јарец

Оваа ретроградна фаза нема да биде позитивна за вас. Иако ќе имате корист од тоа, ќе се чувствувате малку скршени однатре поради некои работи.

Нешто се крие од вас, но ќе излезе на виделина. Само запомнете дека треба правилно да реагирате и да не се вознемирувате пред да ги утврдите фактите.

Водолија

Ретроградниот Меркур ви носи големи предизвици. Наскоро ќе сфатите каде треба да одите и ќе се помирите со работите што се обидувавте да ги игнорирате.

Одвојте време, справувајте се со предизвиците еден по еден.

Риби

Овој ретрограден Меркур носи падови и разочарувања. Многу работи на кои сте работеле ќе бидат поништени пред вашите очи.

Иако имате за што да бидете благодарни, можеби нема да можете да го видите тоа додека трае оваа ретроградна фаза. Обидете се да имате пооптимистички став.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекува турбулентен период.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар