07 јануари 2021 | Кафе пауза

Рецепт: Супа од компир за студените месеци

Супите најмногу ги сакаме во студените месеци, нели?

Најдобрите песни за 2020 година кои сигурно сте ги слушнале

Иако 2020 година беше невообичаена, сепак имаше многу добра музика, а еве и неколку песни од таа година кои навистина се добри, но можеби не сте ги слушнале.

15 факти за Бредли Купер: Сигурно не сте го знаеле ова за најголемиот холивудски заводник

Пред неколку денови го прослави својот 46-ти роденден, а ова сигурно не го знаевте за Бредли Купер.

На што не треба да трошат енергија хороскопските знаци во текот на јануари?

Со почетокот на секоја нова година, си ветуваме дека ќе се подобриме и ќе смениме некои навики. Но, астрологијата открива на што не треба да трошите енергија овој месец.

Во сенка на туризмот: Тивок залив на нереално убави плажи и села кои лебдат на вода

Јужно од популарниот залив Халонг се наоѓа нереално убава оаза каде што нема да се судирате со туристи, но лесно може да го задоволите гладот за природна убавина, сонце и активен одмор.

3 совети за оптимистичко размислување и позитивен поглед на животот

Пандемијата нè воведе во ново нормално, кое многумина од нас не можат дури да го наречат и да го сфатат како нормално.