15 факти за Бредли Купер: Сигурно не сте го знаеле ова за најголемиот холивудски заводник

15 факти за Бредли Купер: Сигурно не сте го знаеле ова за најголемиот холивудски заводник

Овој режисер, актер и музичар е дел од Холивуд во последните 20 години, а зад себе има голем број успешни улоги. Пред неколку денови го прослави својот 46-ти роденден, а ова сигурно не го знаевте за Бредли Купер.

15 факти за Бредли Купер: Сигурно не сте го знаеле ова за најголемиот холивудски заводник

 1. Кога бил дете, сонувал да замине во Јапонија и да стане нинџа.
 2. Во 2006 година се ожени со актерката Џенифер Експосито, а нивниот брак траеше 4 месеци.
 3. Роберт де Ниро е неговиот идол и инспирација и тие работеа заедно во филмовите „Limitless“ и „Silver Linings Playbook“.
 4. Одлучи да стане актер веднаш по колеџот, а студирал англиски јазик и се запишал на постдипломски студии по уметност во Њујорк.
 5. Течно зборува француски јазик и дава интервјуа за француските медиуми без преведувач.
 6. Тој знае да готви, па затоа вежбал дури и со познат готвач, а вели дека му се допаѓа кога состојките од фрижидерот ги претвора во нешто.
 7. Тој е еден од најуспешните и најплатените актери во светот, а неговото богатство се проценува над 100 милиони долари.
 8. Група негови обожаватели се вика „Мини Куперс“.
 9. Кога беше прогласен за најсекси маж на светот во 2011 година, според магазинот „Пипл“, тој изјавил дека навистина му се допаѓа тоа што дури и маж кој не изгледа како модел може да ја добие таа титула.
 10. Мајката често ја носи со себе на премиери и церемонии на доделување награди и има многу блиски врски со семејството.
 11. Тој доживеа многу одбивања за улоги во неговата кариера, особено на почетокот.
 12. За улогата во филмот „Аmerican Sniper“, тој успеа да добие 18 килограми мускул на себе, трошејќи 5.000 калории на ден.
 13. Тој не консумира алкохол и е трезен од 2004 година, кога престана да пие на 29-годишна возраст бидејќи тоа негативно влијаеше на неговата кариера.
 14. Неговата прва професионална актерска работа беше како гостин во серијата „Сексот и градот“.
 15. Тој не е активен на социјалните мрежи и сака да си ја чува приватноста за себе.

Прочитајте за овие 12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар