12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

Индустриите за филм и ТВ серии се развиваат, а армијата на актери секогаш се зголемува на број. Иако сè уште ги сакаме Том Круз, Џони Деп, и други згодни актери, има доста многу помлади актери кои веќе се центар на вниманието.

1. Ицан Ескамиља

Изгледа дека е време Енрике Иглесијас да се повлече. Постои уште една шпанска ѕвезда на која паѓаат жените ширум светот. Целиот свет започна да зборува за него по гледање на серијата „Élite“.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

2. Арон Пајпер

Арон Пајпер е друго харизматично момче од серијата „Élite“. Арон е половина Шпанец, а половина Германец. Можеби затоа е толку згоден!

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

3. Кол Спрауз

На многумина им се допаѓаше Кол во серијата „Riverdale“, но по неговата улога во „Five Feet Apart“, многу е полесно да се за вљубите во него, бидејќи тој портретираше романтичен лик.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

4. Луис Хофман

Момчето со руса коса и тажни очи ги воодушевува девојките низ целиот свет. Тој е познат по неговата улога во серијата „Dark“. Патем, дали ја гледавте новата сезона што излезе неодамна?

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

5. Херо Фајнс Тифин

Се вели дека девојките сакаат лоши момци. Интересно е тоа што Фајнс Тифин го портретираше Волдерморт како дете во Хари Потер.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

6. Џејкоб Елорди

Ова е момчето од сериите „Euphoria“ и комедијата „The Kissing Booth“. Дури и aко улогите што ги игра Џејкоб се нерасположени, тешко е да не ги сакате. Фановите забележаа дека тој секогаш има мизерен израз на лицето, а тој вели дека тоа е така бидејќи размислува премногу.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

7. Лукас Џејд Зуман

Љубезното момче од „Ann with an E“ оваа година наполни 20 години. Се надеваме дека тој ќе има и други кул улоги во блиска иднина, бидејќи веќе сме вљубени до уши!

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

8. Мена Масуд

Само гледајќи го овој Канаѓанец со египетско потекло, почнувате да размислувате за пустината и магичните ламби. Сметаме дека оваа одлука тој да биде Аладин беше одлична!

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

9. Ансел Елгорт

Откако се појави во „The Fault in Our Stars“, Ансел доби импресивен број на обожаватели. Но, тој не е добар само во улогата на романтично момче. Минатата година тој ја играше улогата на главниот лик во „The Goldfinch“ и докажа дека е добар во различни улоги.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

10. Фајон Вајтхед

Ова момче стана познато ширум светот откако ја играше главната улога во филмот „Dunkirk“. Младиот Британец е исклучително харизматичен и ние со нетрпение ги очекуваме неговите нови улоги во филмови и серии.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

11. Патрик Шварценегер

Некои момци од новата генерација очигледно сакаат да бидат покул од нивните татковци како што е, на пример, Патрик Шварценегер. Овој убав човек со одлична насмевка се појави во „Midnight Sun“ и сите го сакаа!

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

12. Тимоти Шаламе

Не можевме да не го спомнеме Тимоти кој сите го сакаат после неговата улога во „Little Women“, а наскоро ќе го гледаме и во „Dune“.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

Можеби ќе ве интересира и во кои 15 земји згодните мажи се главната туристичка атракција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар