Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

При анализата на модните ревии, многумина не обрнуваат внимание на шминката или на фризурата на моделите бидејќи тие се максимално фокусирани на облеката, на обувките и на модните додатоци. Фризурите презентирани на модните ревии се претежно практични и едноставни, токму онакви какви што се потребни за овој неизвесен период кога сите тежнеат кон лежерност.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Дизајнерката Тори Бурч за сезоната есен/зима предлага едноставни и романтични фризури кои одговараат на косата со сите должини и текстури и нивното стилизирање не може да биде полесно.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Потребно е само да малку да извртите два прамени од двете страни на главата, а потоа да ги поврезете на тилот со помош на еластична лента.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Друга практична фризура е онаа со предниот горен дел од косата зафрлен наназад и фиксиран на задниот дел од главата со помош на убава лента. Неуредна, природна, лежерна – не може да биде поедноставно.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Судејќи според она што можеше да се види на модните ревии на модните куќи „Диор“, „Гучи“ и „Адеам“, главните додатоци за коса за сезоната есен/зима ќе бидат марамите и лентите.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Марамите се многу ефикасни без разлика дали имате кратка или долга коса, а истото важи и за панделките што ќе изгледаат одлично на косата со сите должини и текстури.

Дизајнерот Брандом Максвел предлага елегантна фризура за која е потребно многу кратко време – ниско коњско опавче украсено со долга сатенска лента.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

На ревиите на брендовите „Max Mara“ и „Tadashi Shoji“ имаше т.н. бебешки плетенки, односно класични фризури украсени со една мала плетенка.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Погледнете кои 4 фризури можe да ви предизвикаат главоболка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар