Мини-тест: Проверете колку сте секси

Мини-тест: Проверете колку сте секси

Постојат жени кои очигледно се обидуваат да бидат секси и жени кои едноставно се!

Разликата е јасна врз основа на овие „критериуми“.

Мини-тест: Проверете колку сте секси

Мажите во оваа жена гледаат само добро поминато време за забава:

  1. Ако на првиот состанок или за време на првиот телефонски повик, многу се зборува за секс.
  2. Таа носи облека која е премногу кратка и ги открива нозете, градите и грбот. Нејзината сексуалност е пренагласена.
  3. Таа постојано дава комплименти.
  4. Веќе на вториот состанок таа носи црна ноќница со чипка, не оставајќи ништо на неговата фантазија.
  5. На третиот состанок, таа го поканува во нејзината куќа. Тој ветува дека „само ќе се гушкаат“, но тие завршуваат во кревет и тој веќе го доби целиот „десерт“.

Така искрите полека се гасат.

Мажите ја гледаат оваа жена како некој што вреди:

  1. Ако суптилно флертува и ја открива својата сензуалност преку говорот на телото.
  2. Открива само еден од атрибутите на телото. Нејзината сексуалност е дел од нејзината личност и не изгледа присилно.
  3. Го одржува својот интерес со комплименти кога тој сака секс, така што ќе направи да чувствува дека е сè уште „во игра“.
  4. Ја остава црната ноќница со чипка на внатрешноста на вратата од бањата. Тој треба да ја здогледа кога ќе влезе во бањата.
  5. Тие страсно се бакнуваат пред вратата. Со задоволство би го поканила внатре, но знае да ја надмине сопствената желба и да се збогува со него на влезот.

Така искрата не згаснува, туку се разгорува!

Прочитајте и дали интелигенцијата е навистина секси?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар