Дали новата песна на Хари Стајлс е најавата за 2021 година?

Дали новата песна на Хари Стајлс е најавата за 2021 година?

Хари Стајлс објави нова песна од неговиот албум „Fine Line“ со иконскиот наслов „Однесувајте се кон луѓето со добрина“. Дополнителен плус? Во видеото глуми Фиби Валер-Бриџ!

Во видеото на песната, актерката и автор на серијата „Fleabag“ доаѓа во постпандемиски клуб и се движи низ толпата со коктел во раката. Потоа, доаѓа кај Хари со кого танцува фантастично и обајцата блескаат во своите светкави бели одела. Овој избор не е изненадувачки со оглед на тоа што „дивите“ 1920-ти дојдоа по мрачната ера на кризи и војни. Слични години се предвидуваат за нашата генерација…

Погледнете ги овие нетипични божиќни песни во кои можете да уживате за време на празничната сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар