Нетипични божиќни песни во кои можете да уживате за време на празничната сезона

Нетипични божиќни песни во кои можете да уживате за време на празничната сезона

Луѓето имаат тенденција да потпаѓаат под две категории секоја празнична сезона. Оние кои сакаат да слушаат божиќна музика или оние кои не можат да ја издржат. Во која група сте вие?

Како и да е, ние овој пат решивме да споделиме неколку празнични песни кои можеби и не сте ги слушале досега.

Prince – Another Lonely Christmas

Everly Brothers – Christmas Eve Can Kill You

James Brown – Santa Claus, Santa Claus

Carpenters – (There’s No Place Like) Home for The Holidays

Charley Pride – Christmas In My Hometown

Snoop Dogg feat. Daz Dillinger, Nate Dog, Tray Deee and Bad Azz – Santa Claus Goes Straight To The Ghetto

Isaac Hayes – The Mistletoe & Me

Macklemore feat. Dan Caplen – It’s Christmas Time

The Kinks – Father Christmas

Dropkick Murphys – The Season’s Upon Us

Прочитајте зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар