Кејт Мидлтон откри како нејзиниот сопруг ја освоил за време на студентските денови

Кејт Мидлтон откри како нејзиниот сопруг ја освоил за време на студентските денови

Додека студирале заедно на Универзитетот Сент Ендрус во Шкотска, принцот Вилијам смислил генијален план: да ја заведе убавата Кејт Мидлтон според докажан рецепт!

Кејт Мидлтон откри како нејзиниот сопруг ја освоил за време на студентските денови

Кејт Мидлтон открива дека неговиот специјалитет бил болоњезе сос. За време на универзитетските денови, тој подготвувал разни јадења и секогаш се обидувал да ја импресионира со неговите вкусни рецепти. Парот открива дека денес во нивниот дом, таа е главно задолжена за готвење. Вилијам вели дека може да подготви чај, но Кејт е дефинитивно таа што готви. Сепак, тој понекогаш го воодушевува своето семејство со вкусен појадок.

Погледнете кои 12 згодни млади актери веќе се центар на вниманието.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар