Ништо не може да ни го одземе Божиќ: Зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет?

Ништо не може да ни го одземе Божиќ: Зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет?

Познатиот музичар Роби Вилијамс одлучи дека ништо, па дури ни вирусот, не може да ги уништи неговите претстојни празници.

Неговата нова песна е всушност духовита верзија на традиционална британска божиќна песна, со многу смел поглед кон неочекуваниот тек од оваа година, а сето тоа со позитивна мелодија, ѕвона и со хумористична забелешка дека „Санката на Дедо Мраз оваа година е на растојание од два метра “, поради пропишаната социјална дистанца.

Слушнете ја и уживајте!

Барак Обама објави плејлиста што уживал да ја слуша додека бил претседател.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар