Барак Обама објави плејлиста што уживал да ја слуша додека бил претседател

Барак Обама објави плејлиста што уживал да ја слуша додека бил претседател

Поранешниот претседател Барак Обама состави плејлиста што уживал да ја слуша додека бил претседател, објавувајќи ја на Твитер. Меѓу неговите најомилени се Д Битлс кои и денес ги слуша, а на листата се најде и Бијонсе. Списокот опфаќа широк спектар на музички жанрови, па погледнете во што уживал Барак тогаш.

The Beatles – Michelle

Aretha Franklin – The Weight

B.B. King – The Thrill Is Gone

Beyoncé – Halo

Beyonce – At Last

Bob Dylan – The Times They Are A-Changin’

Brooks & Dunn – Only In America

Bruce Springsteen – The Rising

Frank Sinatra – Luck Be A Lady

Gloria Estefan – Always Tomorrow

Jay Z – My First Song

U2 – Beautiful Day

Stevie Wonder – Sir Duke

Објавена е божиќна песна за кучиња што предизвикува интересни реакции.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар