Избор што го обожаваме: Празничен маникир во црвена боја

Избор што го обожаваме: Празничен маникир во црвена боја

Има нешто посебно и елегантно, впечатливо, а сепак пристојно во црвениот маникир. Постојат различни нијанси кои ја прават црвената боја поедноставна, а со тоа и одлична за многу експерименти со маникири. Класик кој секогаш изгледа добро и на кој секогаш сме среќни да се вратиме за време на празниците.

Оваа сезона, францускиот маникир е повторно популарен, па зошто да не го направите со црвена боја наместо очекуваната бела боја. На сличен начин, црвените линии лесно ќе создадат интересни геометриски форми и сè ќе можете да надополните со светли детали или илустрација на одреден божиќен мотив. Постојат навистина многу можности, а со цел да се инспирирате, подолу издвоивме неколку одлични идеи за кои сме сигурни дека ќе ве освојат на прв поглед и, пред сè, ќе ја потенцираат автентичноста и личноста!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nail It! (@nailitmag)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de VOGUE STYLES (@vogue__styles)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de GINE MARGRETHE (@ginemargrethe)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Paintbox (@paintboxnails)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Paintbox (@paintboxnails)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de JINsoon (@jinsoon)

Прочитајте за овие 7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар