7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Ако рацете беа единствената мерка за нечија возраст, голема е веројатноста дека другите честопати би ви дале повеќе години отколку што навистина имате. Тоа е затоа што рацете се делови од телото што први покажуваат знаци на стареење. Иако е тешко да се справите со потемните дамки, брчки и вени, постои трик што можете да го искористите за подмладување на рацете, а тоа е да изберете соодветна нијанса на лак за нокти. Докажано е дека одредени бои привлекуваат дополнително внимание на знаците на стареење и ги прават позабележителни. Но, има и бои кои го прават спротивното и го одвлекуваат вниманието од овие знаци.

1. Портокалова

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Една од најуниверзалните бои на лак што одговара на сите тонови на кожата е портокаловата. На ноктите им дава посветол, посвеж изглед и не го привлекува вниманието кон видливите знаци на стареење.

2. Розова

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Кога сакате рацете да изгледаат помлади благодарение на лакот, пробајте посветли бои. Розовата боја им дава на рацете младешка перспектива.

3. Минт

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Во оваа ситуација треба да се избегнуваат класични лакови со сина боја бидејќи тие привлекуваат поголемо внимание на вените, но зелената минт нијанса е одлична опција. Оваа нијанса е доволно светла за да им даде на вашите нокти доза на младешка привлечност и е одличен избор за оние кои сакаат нешто помалку интензивно од портокаловата и розовата боја.

4. Светлорозова

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Друга младешка и истовремено умерена нијанса е светлорозовата боја со која ноктите изгледаат неутрално и свежо и не привлекуваат непотребно внимание на рацете.

5. Бела

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Белиот лак е неутрален и во исто време има фактор на осветленост што може да им даде младешки изглед на рацете.

6. Корална портокалова

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Оваа боја им дава доза на младешка привлечност на рацете и на прстите.

7. Црвена на база на портокалова боја

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Црвено-портокаловата нијанса на лак, исто така, обезбедува младешка привлечност на рацете и одлично одговара со сите тонови на кожата, што е голем плус.

Погледнете која е новата опсесија кога се трендовите на маникир во прашање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар