Кадифени нокти: Новата опсесија кога се трендовите на маникир во прашање

Кадифени нокти: Новата опсесија кога се трендовите на маникир во прашање

Кадифените нокти се најновиот тренд на маникир, а сигурно ќе сакате да го имате и вие! Сега, трендот на кадифени нокти во 2020 година не треба да се меша со трендот на маникир неколку години наназад, бидејќи овој пат кадифето блеска во светлината!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MartiNails (@martinascansani)

Погледнете кои бои на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа зима?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар