02 јуни 2021 | Кафе пауза

5 филмови што ќе ви го подобрат расположението

Овие 5 филмски класици, во форма на романтични комедии и драми, ќе ве излечат од досадата и од лошото расположение.

Ненадминлив тренд за коса: Како ќе се носи боб фризурата ова лето?

Иако идејата за скратување на косата звучи застрашувачки, всушност, боб-фризурата е модерна, лесна за одржување и дава посебен, уникатен изглед.

Евтино и природно: Направете домашен омекнувач за алишта

Дали облеката го губи мирисот брзо, иако ставате многу омекнувач? Заборавете на употребата на хемикалии бидејќи решението за чисти и мирисливи алишта е скриено во вашата кујна.

3 хороскопски знаци што ги очекува бурен период во следните неколку дена

Рускиот астролог Павел Глоба предупредува на неповолни аспекти што најмногу ќе ги погодат овие 3 хороскопски знаци.